اخبار برگزیدهسینماهنری

اکران اولین فیلم هندی در ۴۰ سال گذشته/ «خیزش، غرش، آتش» در سینماهای ایران

آیپت چنل: سید جمال ساداتیان از اکران فیلم «خیزش، غرش، آتش» سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای هند در اوایل شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پروژه، سید جمال ساداتیان تهیه کننده گفت: اوایل انقلاب گاهی به صورت محدود فیلم های خارجی نمایش داده می شد ولی بعد از مدتی به خاطر محدود شدن تعداد سالن های سینما و تحریم ها دیگر هیچ فیلم خارجی در ایران اکران نشد تا اینکه از یک سال پیش به ذهنم رسید تا دوباره پیگیری کارهای اکران فیلم های خارجی را انجام دهیم.

این تهیه کننده در ادامه بیان کرد: متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا اقتصاد سینما به خصوص سینما داری بسیار آسیب دید و هیچ نوع حمایتی از سینماگران نشد. همچنین هر روز به تعداد پاساژ ها افزوده می شود بیشتر این پاساژها سالن های سینما در حال ساخت دارند که در نتیجه این سالن ها را نمی توان فقط با اکران فیلم های ایرانی اداره کرد.

وی افزود: بعد از بررسی های فراوان و طی کردن پروسه وزارت ارشاد برای اخذ مجوز توانستیم این کار را به سرانجام برسانیم. فیلم سینمایی «آر.آر.آر» یا همان «خیزش، غرش، آتش» محصول موفق سینمای هند با پرداخت حق کپی به زودی در سینماهای سراسر کشور روی پرده خواهد رفت.

این تهیه کننده در ادامه عنوان کرد: «خیزش، غرش، آتش» در سال ۲۰۱۸ جلوی دوربین رفت که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، فیلمبرداری آن تا سال ۲۰۲۱ طول کشید و امسال همزمان در سینماهای هند و سراسر دنیا اکران شد و از هفته آینده نهم شهریور ماه سال جاری توسط «خانه فیلم» به صورت قانونی در سینماهای ایران اکران خواهد شد.این فیلم  توانست با آغاز اکرانش مورد استقبال بسیار زیاد مردم سراسر جهان قرار گیرد و رکورد پرفروش ترین افتتاحیه تاریخ سینمای هند را به خود اختصاص دهد. همچنین امتیاز ۸ از سایت معتبر IMDB و امتیاز ۹۴٪ از سایت Rottentomatoes را به دست آورده است.

وی در پایان گفت: اگر ۳۰ درصد ظرفیت نمایش کشور به فیلم های خارجی اختصاص یابد حداقل باید ماهی یک فیلم خارجی در سینماها نمایش داده شود که این موضوع می تواند به افزایش کیفیت فیلم های ایرانی هم کمک کند. برای ادامه این مسیر باید مردم حمایت کنند تا اتفاق خوبی رقم بخورد.

خبرنگار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن