اخبار برگزیدهاقتصادیکسب و کار

اتاق تعاون استان تهران نماینده مشورتی قوای سه ‌گانه و همچنین بخش پارلمانی تعاونیه‌ها در مجلس است

خان بلوکی در نشست خبری هفته تعاون بیان کرد:

ئیس اتاق تعاون استان تهران گفت: اتاق تعاون از منافع تعاونی‌ها، در برابر جرایمی که برای آنها تعیین می‌شود، چنانچه به ناحق باشد، دفاع کرده و ارقام آن را تعدیل می کند.

به گزارش شبکه تصویری خبری ایران، به مناسبت هفته تعاون، اعضای اتاق تعاون استان تهران، متشکل از محمد خان بلوکی رئیس اتاق تعاون استان تهران، محسن عزیزی عضو هیئت رئیسه اتاق تعاونی تهران و خاطره استادرضایی معاون امور تعاون و اتحادیه‌های اتاق تعاون استان تهران، برنامه های پیش روی این اتاق را تشریح کردند.

 

محمد خان بلوکی، رئیس اتاق تعاون استان تهران

رئیس اتاق تعاون استان تهران، در نشست خبری این اتاق گفت: از اقداماتی که در اتاق تعاون تهران انجام می‌شود، بررسی اختلافات تعاونی‌ها با دستگاه‌های اجرایی از جمله تعاونی مسکن می باشد.

خان بلوکی، ادامه داد: کارت بازرگانی، کارت گواهی مبدا و گواهی فعالیت شرکت‌های تعاونی، از دیگر اقداماتی است که از سوی اتاق تعاون صادر می شود.

وی افزود: ما همچنین در جلسات دفاع دادرسی‌های اختلافات بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی حضور داریم و از منافع تعاونی‌ها در برابر جرایمی که برای آنها تعیین می‌شود، چنانچه به ناحق باشد، دفاع کرده و ارقام آن را تعدیل می‌کنیم.

خاطره استادرضایی، عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران

عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران، طی سخنانی گفت: قرار است در سراسر کشور بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را شرکت‌های تعاونی مسکن بسازند.

استادرضایی، افزود: در تهران نیز حجم زیادی تعاونی مسکن در منطقه ۲۲ فعال هستند.

وی در ادامه یادآور شد: کمترین میزان بیکاری دوره کرونا به کارکنان شرکت‌های تعاونی اختصاص داشت.

استادرضایی، بیان کرد: برآوردها حاکی از اشتغال یک و نیم میلیون نفر در استان تهران در بخش تعاون است؛ ضمن اینکه ۵۰ اتحادیه شرکت‌های تعاونی در استان تهران ثبت شده است.
وی با اشاره به فاصله شرکت‌های تعاونی با بخش دولت و حتی اتحادیه‌های تعاونی‌ها در سال‌های اخیر، گفت: به دنبال نزدیک شدن شرکت‌های تعاونی با دستگاه‌های اجرایی، اتاق‌های تعاون و اتحادیه‌ها هستیم و ارتباطات اتحادیه‌ها با یکدیگر و اتاق تعاون افزایش یابد.

عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران، در ادامه بیان داشت: ۷۵ درصد مسکن کارگری و کارمندی را تعاونی‌های مسکن احداث کرده‌اند. بیش از ۶۵ درصد خدمات حوزه ترابری، حمل و نقل درون شهری، برون شهری و حتی ترانزیت به شرکت‌های تعاونی حمل و نقل اختصاص دارد.

استادرضایی، تصریح کرد: حتی بسیاری از کارخانجات و صنایع شیمیایی پایین دست پتروشیمی در قالب حقوقی تعاونی فعالیت می‌کند؛ اما کلمه تعاونی را از عنوان شرکت خود حذف نموده اند.

 

محسن عزیزی، عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران

عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران، پیرامون رویکردها و اقدامات این اتاق بیان داشت: کالابرگ الکترونیکی با پایلوت اتحادیه تعاونی‌های مصرف شبکه بانکی قرار است راه اندازی شود و منتظر دستور معاونت تعاون وزارت رفاه هستیم تا هر زمان که هماهنگی‌ها ایجاد شود، این اتحادیه نسبت به توزیع کالاهای اساسی با کالابرگ الکترونیکی اقدام نماید.

عزیزی، ادامه داد: نمایندگان اتاق تعاون برای دفاع از اظهارنامه‌های مالیاتی تعاونی‌ها، در ادارات کل مالیاتی استان تهران حضور دارند.

وی در ادامه گفت: با کانون‌های بازنشستگی ادارات استان تهران مذاکره کرده‌ایم تا برای جذب سرمایه‌های بازنشسته‌ها، شرکت‌های تعاونی ایجاد شود؛ همچنین قرار است تعاونی‌ها نمایشگاه‌های بهاره و پاییزه را برگزار کنند.

عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران، در پایان اظهار نمود: با بانک‌های تجاری مذاکره داشته‌ایم تا به تعاونی‌های تولیدی و توزیعی، تسهیلات با نرخ سود کمتر از ۱۵ درصد اعطا شود.

گفتنی است، آیین تجلیل از برترین های تعاونی، به مناسبت هفته تعاون، طی مراسم جداگانه ای که ابتدا روز سه شنبه ۱۵ شهریور ماه سالجاری، از ساعت ۹ تا ۱۲ در سالن خلیج پارس موزه انقلاب و دفاع مقدس، برگزار می شود و در ادامه وعصر همان روز هم، از ساعت ۱۶تا ۱۹، در سالن همایشهای مجتمع فرهنگی و ورزشی تلاش، مراسم دیگری برگزار می گردد.

محمد رضایی خبرنگار رسانه

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن