جشنواره سینماحقیقتسینماهنری

مدیر عامل سایت هاشور: همراهی با «سینماحقیقت» تجربه موفقی بود/ گسترش مخاطب با اکران آنلاین

آیپت چنل: فرزاد آذری‌پور مدیرعامل سایت هاشور معتقد است، اکران آنلاین آثار مستند و همراهی با جشنواره «سینماحقیقت» تجربه خوب و موفقی بود و اگر در بخش اطلاع‌رسانی حمایت‌هایی صورت بگیرد قطعا این شیوه نمایش آثار با رونق بیشتری همراه خواهد بود.

 

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، فرزاد آذری‌پور مدیرعامل سایت هاشور درباره تجربه همراهی با جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» گفت: باید بگویم که ما نزدیک به ۲ یا ۳ سال است که همراه با جشنواره «سینماحقیقت» هستیم که تجربه بسیار خوب و مفیدی برای ما بوده است که البته امیدوارم مخاطبان نیز این تجربه را داشته باشند. بازخوردهای ما نشان از رضایت مخاطبان داشت و این جشنواره توانست شرایطی را فراهم کند تا آثار به صورت راحت‌تر و بهتری در دسترس آن‌ها قرار گیرد.

او درباره شیوه عرضه آنلاین مستندها در این چند سال اخیر و تاثیری که بر افزایش مخاطبان سینمای مستند داشته است، بیان کرد: در صورت کلی ایجاد این امکان برای مخاطبان خوشایند بود که در هر زمان و مکانی می‌توانند آثار موردنظر خود را تماشا کنند و این اتفاق باعث شد مستندها راحت‌تر و حتی خارج از زمان جشنواره در دسترس مردم قرار گیرد. اما به صورت کلی همچنان برای اکران آنلاین آثار مستند نیاز به شیوه اطلاع‌رسانی بهتر و دقیق‌تری داریم چراکه هنوز هم افرادی هستند که از این شیوه نمایش آثار خبر ندارند بنابراین همچنان ضعف‌هایی در این حوزه وجود دارد که باید رفع شود.

او ادامه داد: اما به هر صورت باید بگویم اکران آنلاین آثار مستند و همراهی با جشنواره «سینماحقیقت» تجربه خوب و موفقی بود و اگر در بخش اطلاع‌رسانی حمایت‌هایی صورت بگیرد قطعا این شیوه نمایش آثار با رونق بیشتری همراه خواهد بود.

مدیرعامل سایت هاشور درباره حمایت‌هایی که باید از شیوه نمایش آنلاین آثار مستند صورت گیرد، عنوان کرد: باید بدانیم که سینمای مستند برخلاف سینمای داستانی بودجه محدودی دارد و همچنین از توان تبلیغاتی بالایی نیز برخوردار نیست، به همین دلیل بسیار به حمایت‌های دولتی، رسانه ملی، شهرداری و.. برای دیده شدن و رونق گرفتن نیاز دارد و نباید مانند سینمای داستانی بلند نگاه تجاری به آثار سینمای مستند وجود داشته باشد چراکه از اساس این گونه از سینما تجاری نیست و بار فرهنگی آن بسیار بیشتر است و به نوعی می‌توان گفت آینده سینمای ایران هستند.

آذری‌پور در پایان درباره اینکه اکران فیزیکی شانزدهمین دوره چشنواره «سینماحقیقت» ممکن است منافاتی با عرضه آنلاین آثار داشته باشد یا خیر، عنوان کرد: من چنین تصوری ندارم که منافاتی وجود داشته باشد چراکه سال گذشته نیز چنین نبود و اگر اکران فیزیکی و آنلاین آثار به صورت هم‌زمان رخ دهد اتفاقا کمک می‌کند تا آثار بیشتر دیده شوند و آن بخش اطلاع‌رسانی با وجود جشنواره به درستی پیش رود. امیدوارم امسال نیز شاهد یک جشنواره خوب باشیم و همه برای بهتر پیش رفتن آن تلاش کنند.

انتشار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن