اخبار برگزیدهمیراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری

ارائه دستاوردهای پژوهشی در قالب نشست‌های تخصصی همزمان با هفته پژوهش

معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در مراسم افتتاحیه هفته پژوهش اعلام کرد:

محمد رضایی خبرنگار رسانه گزارش می دهد:

شبکه تصویری خبری ایران: همزمان با هفته پژوهش دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در قالب نشست‌های تخصصی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌ عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، علیرضا انیسی معاون پژوهشی پژوهشگاه، امروز ۲۶ آذر ۱۴۰۱ در مراسم افتتاحیه هفته پژوهش و فناوری گفت: بر خودم لازم می‌دانم از این فرصت استفاده و فرا رسیدن هفته پژوهش را به تمامی همکاران گرامی در پژوهشگاه و همچنین به تمامی پژوهشگران در سراسر ایران تبریک عرض کنم.

او با ابراز امیدواری از اینکه در سال آینده در همچنین روزی بتوانیم با یک کارنامه پربارتری در این زمان حضور پیدا کنیم تصریح کرد: وظیفه خود می‌دانم که از تمامی همکارانم در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری یک به یک تشکر و قدردانی داشته باشم بخصوص کسانی که برای برگزاری مراسم هفته پژوهش تلاش کردند .

انیسی با اشاره به پژوهش‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری توسط پژوهشگران این مرکز گفت: بخشی از این پژوهش‌ها در هفته پژوهش ارائه می‌شوند.

در ادامه مراسم افتتاحیه هفته پژوهش و فناوری، از تازه‌ترین انتشارت پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری شامل سند حفاظت از باغ‌های تاریخی ، فرمانروایی خدنگ‌ها، اطلس میراث‌فرهنگی جزایر ایرانی خلیج فارس ، پارتیان ، راهنمایی پژوهش‌های شیمیایی و غیر شیمیایی کنترل آفات در مراکز فرهنگی ، سند راهبردی حفاظت آثار تاریخی، رایت منصور، معیاری ثبت میراث معماری معاصر ایران ، سنگ قبرهای دوره اسلامی ، فرهنگ سفالگری پیش از تاریخ دشت قزوین ، تپه سگز آباد و پارینه سنگی ایران رونمایی و نمایشگاه آثار هنرهای سنتی با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور افتتاح شد.

انتشار خبر: محمد رضایی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن