اخبار برگزیدهدانشگاهورزشی

فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی میزبان مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه است

بشیریان، در آیین افتتاحیه مسابقات قهرمانی شطرنج دانشجویان آسیا و اقیانوسیه 2022، بیان کرد:

کوروش جم خبرنگار رسانه گزارش می دهد:

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران گفت: به منظور ترویج مراودات برون مرزی و تقویت ارتباطات درصدد هستیم تا فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی را به پایگاه ورزش شطرنج منطقه تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه تصویری خبری ایران، آیین افتتاحیه مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه، صبح امروز شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱، با حضور مسئولان فدراسیون ورزش دانشجویی آسیا، فدراسیون شطرنج آسیا، هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و مسئولان فنی از طرف فدراسیون شطرنج آسیا و نمایندگان کشورهای شرکت کننده و اصحاب رسانه، در محل فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برگزار شد.بنا به این گزارش، این مراسم که به صورت برخط برگزار شد، با پیام هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان، برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات آغاز شد. پس از آن هاشم الطاهر دبیرکل فدراسیون شطرنج آسیا طی سخنانی از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این مسابقات تشکر کرد.

همچنین در ادامه این مراسم، ایوب حنیفه رییس CISCA فدراسیون آسیایی ورزش دانشگاهی و کاستو ابوندو مدیر اجرایی فدراسیون شطرنج آسیا، در خصوص قوانین فنی و مقررات برگزاری مسابقات به سخنرانی پرداختند.

هادی بشیریان، رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران

در ادامه این مراسم، هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران، با افتتاح رسمی این مسابقات، تصریح کرد: اکنون دومین دوره برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه است که ما به عنوان فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران میزبان آن هستیم.

هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران افزود :به منظور ترویج مراودات برون مرزی و تقویت ارتباطات درصدد هستیم تا فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی را به پایگاه ورزش شطرنج منطقه تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد :مسابقات شطرنج دانشجویان جهان در شهریورماه نیز در دو بخش تیمی و انفرادی برگزار شده و دانشجویان توانسته‌اند در آن مسابقات نیز مقام قهرمانی جهان را کسب کنند.

گفتنی است، سومین دوره رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا و اقیانوسیه، به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ایران، با همکاری فدراسیون شطرنج از ۲۶ آذر تا ۶ دی ماه به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

 انتشار خبر: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن