اجتماعیاخبار برگزیدهجوانان و خانوادهکانال نشست خبریهمایش ها

کنگره بزرگی با عنوان بانوان تأثیرگذار برای امسال پایه ‌ریزی شده است

دکتر خزعلی، در نشست خبری هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، بیان کرد:

کوروش جم خبرنگار رسانه گزارش می دهد:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: کنگره بانوان تأثیرگذار، روز سه شنبه مورخه ۲۷ دی ماه جاری برگزار می شود و هدف از برگزاری آن، گسترش برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن در سطح ملی و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی( زنان و خانواده) شبکه تصویری خبری ایران، نشست خبری هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، با حضور دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر

دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر، در ابتدای این نشست خبری گفت: خوشحال هستیم که امسال با بیانات مقام معظم رهبری روز زن را آغاز می‌کنیم و ما توفیق خدمت پیدا کردیم و اقشار مختلف بانوان خدمت ایشان رسیدند و رهنمودهای خوبی را از ایشان دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری برنامه‌هایی برای هفته گرامیداشت مقام زن به صورت کلی و کنگره بزرگی را با عنوان بانوان تأثیرگذار امسال پایه ‌ریزی شده است،‌ اظهار داشت: این کنگره روز سه شنبه مورخ ۲۷ دی ماه جاری برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری گسترش برنامه‌ها در سطح ملی و بین المللی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در ادامه توضیح داد: از سه رویکرد توانستیم در برنامه‌های ویژه هفته گرامیداشت مقام زن ورود کنیم. نخست جشنواره‌ای با عنوان جشنواره بانوی ایرانی که در بخش‌های هنری آثاری برای ما ارسال شده که از منتخبین تقدیر خواهد شد. بخش دیگر مختص به دختران ۱۲ تا ۱۸ ساله است و بهترین ایده‌ها شناسایی شده که از برترها تقدیر خواهد شد.

دکتر خزعلی، با بیان رویکرد سوم،‌ ادامه داد: رویکرد سوم، زنان تأثیرگذار در عرصه‌های فردی، اجتماعی و بین المللی است و شناسایی این امر از طرق مختلف انجام گرفته که یکی از طریق معاونت‌ها، مشاوره‌ها و مدیریت‌های بانوان در سراسر کشور بوده در نهایت افرادی معرفی شدند و راه دیگر از طریق سامانه‌ای بود که راه اندازی شده و بانوان یکدیگر را معرفی کردند و در قسمت خارجی از طریق وزارت خارجه بانوان تاثیرگذار شناسایی شدند.

رئیس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر، در پایان سخنان خود، با تشریح اهم برنامه‌های ستاد بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر، اسامی هفته مقام زن را اعلام کرد و گفت: روز جمعه، روز زن خانواده، الهام بخش و تأثیرگذار، شنبه، زن، زیست عفیفانه، مقاوم در برابر مرد سالاری غربی، یکشنبه زن، خودباوری، جهاد علمی و افتخار آفرینی، دوشنبه زن، هوای تنفس، زندگی بخش و نسل آفرین و مسئولیت پذیر، سه شنبه زن، بالنده، آرامش آفرین، تدبیرگر و خردمند، چهارشنبه زن، کرامت انسانی، امنیت و عدالت اجتماعی و پنجشنبه زن، نشاط اجتماعی، امید آفرین و سرنوشت ساز نامگذاری شده است.

گفتنی است، کنگره بانوان تأثیرگذار، روز سه شنبه مورخه ۲۷ دی ماه جاری برگزار می شود و هدف از برگزاری آن، گسترش برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن در سطح ملی و بین المللی است.

خبرنگار: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن