اجتماعیاخبار برگزیدهجوانان و خانوادهکانال نشست خبریکمیته امداد امام خمینیهمایش ها

این همایش در راستای فعالیت‌های اتحادیه جهانی زنان مسلمان است

دکتر افتخاری، در نشست خبری ششمین همایش بین المللی « بانوی مهر »، بیان کرد:

کوروش جم خبرنگار رسانه گزارش می دهد:

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: همگان دیدیم که استکبار و نظام سرمایه‌داری در حوادث اخیر چطور زن را به نام آزادی به میدان آورد اما هویت و گرانقدری او را زیر سوال بردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه تصویری خبری ایران، نشست خبری ششمین همایش بین المللی «بانوی مهر»، با عنوان «جمعیت، مادر فاطمی و تمدن نوین اسلامی»، صبح امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱، با حضور دکتر لاله افتخاری دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مشاور امور بانوان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، زینب طیبی دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی بانوی مهر و جمعی از اصحاب رسانه، در تالار همایش شهید سلیمانی سپاه حضرت محمد رسول الله تهران برگزار شد.

دکتر لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مشاور امور بانوان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)

دکتر لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مشاور امور بانوان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، در ابتدای این نشست خبری گفت: ششمین دوره این همایش ۲۸ دی در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه، این همایش یکی از فعالیت‌های اتحادیه جهانی زنان مسلمان است، گفت: این اتحادیه در دهه ۹۰ با هدف همگرایی و بررسی ظرفیت‌های زنان در جهان اسلام تأسیس شد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان افزود: خواستگاه این اتحادیه مجمع تقریب مذاهب جهانی بود که طرفیت‌های بانوان در داخل و خارج را شناسایی و آن‌ها را در جهت پیشبرد اهداف اتحادیه به‌کارگیری می‌کند.

دکتر افتخاری، افزود: همگان دیدیم که استکبار و نظام سرمایه‌داری در حوادث اخیر چطور زن را به نام آزادی به میدان آورد اما هویت و گرانقدری او را زیر سوال بردند.

وی با بیان اینکه این همایش علاوه بر ایران اسفندماه در عراق نیز برگزار خواهد شد، گفت: هدف این همایش بستر سازی برای رسیدن به تمدنی است که حضرت زهرا (س) بر آن تأثیرگذار است.

مشاور امور بانوان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، در پایان سخنان خود گفت: در روز همایش برخی خیابان‌ها و میادین شهر تهران و سراسر کشور به نام زنان شهیده نامگذاری خواهد شد.


زینب طیبی، دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی بانوی مهر

زینب طیبی، دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی بانوی مهر، در ادامه این نشست خبری، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با بانوان نخبه و فرهیخته که فرمودند: «در مسئله زن موضع در قبال مدعیان ریاکار غربی موضع  مطالبه  است نه دفاع»، یکی از رسالت های مهم بر دوش بانوان مسلمان را فرهنگ سازی و مطالبه دانست و گفت: شعار ما در این همایش بین المللی «جمعیت، ترویج فرهنگ مادری با تکیه بر سیره حضرت زهرا(س) و نقش بانوان مسلمان در ایجاد وتحقق تمدن نوین اسلام» است.

وی مهمترین برنامه ها در این همایش را سخنرانی علما و بانوان نخبه، معرفی برگزیدگان در حوزه های پژوهشی و فرهنگی، نشست ها و کمیسیون های تخصصی، نمایشگاه دستاوردهای بانوان نخبه و فعال جهان اسلام در حوزه جمعیت و کسب وکار مادری، معرفی الگوهای تمدن ساز و تربیت فرزند و فرزندآوری دانست و تأکید کرد: ما باید جایگاهی را که اسلام برای زن تبیین کرده است به جهان معرفی کنیم.

دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی بانوی مهر، مخاطبان اصلی این همایش را اعضای هیئت علمی، اساتید حوزه و دانشگاه، خانواده های معظم شاهد، جانبازان و ایثارگران، بسیج طلاب و اساتید، دانشجویان و پژوهشگران داخل و خارج ازکشور در رشته های مختلف تحصیلی معرفی کرد و گفت: اعضای شورای سیاست گذاری ۲۱ نفر از فرهیختگان جهان اسلام از کشورهای لبنان، کویت، بحرین، ترکیه، عراق، پاکستان، افغانستان، کانادا و سوریه و اعضای کمیته علمی ۲۵ فرهیخته از داخل و خارج کشور خواهند بود.

طیبی، با تأکید بر اینکه اتحادیه جهانی زنان مسلمان یک NGO است به کمک های ویژه‌ مادی و معنوی ۴۰ سازمان و نهاد از جمله دانشگاه شاهد، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جامعة الزهرا، کانون همبستگی شهدا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت امور خارجه، شبکه قرآن و معارف، کنگره شهدای زنان استان تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه زنان قم، بسیج اساتید کشور، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، شهرداری تهران و دستگاه‌های دیگر اشاره و تاکید کرد: همه هزینه های مهمانان خارجی نیز از سوی خود آنها پرداخت شده است و اتحادیه بین‌المللی زنان تنها مسئولیت هماهنگی و مدیریت همایش را برعهده دارد.

وی در ادامه گفت: پس‌از همایش، دو روز میهمانان در مشهد به نشست تخصصی خواهند پرداخت و مسائل زنان در سطح بین‌الملل تبیین و بررسی خواهد شد تا محورهای هفتمین همایش بین‌المللی در سال آینده مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.

دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی بانوی مهر، به ۲۰۰۰ اثر پژوهشی در قالب مقاله، پایان‌نامه برتر پژوهشی و بیش‌از ۲۰۰۰ اثر فرهنگی در قالب هنرهای تصویری و تجسمی،موسیقی، ادبیات، رسانه، طرح فرهنگی، اندیشه و پوستربه عنوان آثار ارائه شده به این همایش  اشاره کرد و گفت: آثار ارائه ‌شده در این همایش از ۲۸ استان و ۱۴ کشور بوده‌است. آثاری در زمینه زن و خانواده و معرفی مادران و همسران که به‌عنوان بانوان نمونه در  جامعه اسلامی معرفی خواهند شد.

طیبی، به علاقه آقایان به مسئله خانواده اشاره کرد و گفت: نکته قابل ‌توجه در این همایش این است که در آثار دریافتی در حوزه فرهنگی با موضوع جمعیت، ازدواج آسان و تحکیم خانواده بیشترین آثار از سوی آقایان بوده‌است!

دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی بانوی مهر، در پایان سخنان خود گفت: این همایش میزبان هزار مهمان است که ۲۰۰ نفر از آنها مهمان خارجی هستند و ۷۰ نفر از ۱۴ کشور کانادا، عراق، آمریکا، یمن، سوریه، بحرین، افغانستان، فلسطین، لبنان، پاکستان، تایلند، الجزایر، حجاز و کویت در این رویداد عظیم بین‌المللی شرکت خواهند کرد. همچنین ۶ اثر برگزیده و ۵ بانوی تراز انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف معرفی خواهند شد.

محورهای ششمین همایش بین المللی که با عنوان «جمعیت، مادر فاطمی و تمدن نوین اسلامی» برگزار می شود؛ عبارتند از:

۱)تحولات جمعیت فرصت ها و تهدیدهای تمدن نوین اسلامی

۲)ازدواج آسان و پایدار و تحقق تمدن نوین اسلامی

۳)مادر فاطمی؛ چالش‌ها و راهکارهای تربیت نسل تمدن‌ساز

۴)آثار افزایش جمعیت بر سلامت مادر خانواده و جامعه

۵)نقش پویایی و جوانی جمعیت در تحقق تمدن نوین اسلامی

۶) افزایش جمعیت و توانمندسازی اقتصادی خانواده

۷)تاثیر اسناد بالادستی بر بالندگی مادر فاطمی و افزایش جمعیت و

۸) تاثیر رسانه و فضای مجازی بر تحولات جمعیت

۹)مادر فاطمی و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت

لازم به ذکر است، مهلت ارسال آثار پژوهشی و فرهنگی به این همایش بین المللی، تا۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ بوده است.

گفتنی است، ششمین همایش بین المللی بانوی مهر، روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱، با حضور میهمانان داخلی و خارجی  و با معرفی زنان نخبه در عرصه‌های گوناگون، در محل همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.

خبرنگار: کوروش جم

آلبوم عکس

فیلم ویدئویی نشست خبری

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن