اخبار برگزیدهعلمی و فناوریکانال نشست خبری

رویداد در ۳۲ مرکز توسط تیم‌های تولید محتوا دنبال می‌شود

دکتر معین، در نشست خبری چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال، بیان کرد:

محمد رضایی خبرنگار رسانه گزارش می دهد:

 رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور گفت: مرحله نهایی چهارمین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال کشور، از ۹ تا ۱۱ بهمن‌ ماه، در سالن تخصصی تولید محتوای بسیج در لانه جاسوسی سابق با حضور ۱۱۸ تیم و ۶۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دانش و فناوری آیپت چنل، نشست خبری مرحله نهایی چهارمین و بزرگترین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال کشور، صبح امروز چهارشنبه ۵ بهمن‌ ماه ۱۴۰۱، با حضور دکتر مسلم معین رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن ساختمان توحید سازمان فضای مجازی برگزار شد.

دکتر مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور

دکتر مسلم معین، در ابتدای این نشست خبری گفت: سازمان فضای مجازی بسیج به‌ عنوان یک مجموعه از سازمان بسیج مستضعفین در جایگاه بزرگ‌ترین مجموعه مردم‌نهاد دنیا، کارگروه ویژه خود را در حوزه فضای مجازی با رویکرد مردم پایه فعال نموده و چهار دوره است که این رویداد ملی را برگزار نموده است.

وی افزود: این رویداد و اتفاقات پیشروی آن، یکی از اقدامات اصلی این سازمان برای ایجاد هم‌افزایی شبکه مردمی فعال و مولد در حوزه فضای مجازی است و این سازمان ایجاد شبکه مردمی برای تبلیغ و ترویج ارزش‌های ملی در فضای مجازی را دنبال می‌کند که در کنار پیگیری نهضت سواد رسانه‌ای در کشور برای ارتقای سواد رسانه‌ای مردم مأموریت خود را انجام داده باشد.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج، با اشاره به اینکه حوزه تولیدات دیجیتال، نرم‌افزارهای موبایلی و بازی‌ها در حد و اندازه یک رویداد هسته‌ای و مهم در فضای مجازی است گفت: این سازمان در حوزه سرویس‌ها و خدمات مبتنی بر فضای مجازی خدماتی را ارائه می‌دهد همچنین در حوزه ایجاد نهضت تولید محتوا فعالیت دارد و تمامی اهداف در حوزه بومی در فضای مجازی دنبال می‌شود که بخشی از تولیدات آن مردمی بوده و بخش دیگر این تولیدات اختصاصی و بر پایه عملکرد پروژه ای گروه‌های حرفه‌ای و همکاری چند جانبه است.

دکتر معین، بیان داشت: این رویداد ذیل محور نهضت تولید محتوا انجام می‌شود و در بخش تولیدات تخصصی است و در حال حاضر حدود چهار سال است این رویداد برگزار می‌شود.وی با اشاره به اینکه این رویداد در سه سطح برگزار می‌شود، افزود: این رویداد به‌صورت گسترده در سراسر کشور از طریق فراخوان و با شناسایی تیم‌های متخصص در حوزه تولید محتوای دیجیتال برگزار می‌شود که در آن افراد در یک رقابت شهرستانی ۴۸ ساعته شرکت کرده و برترین‌ها به مرحله استانی می‌روند.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور، تصریح کرد: از نظر ما باتوجه‌ به پهنه‌ای که رویداد دارد این اتفاق بزرگ‌ترین رویداد تولید محتوای دنیا است. این رویداد در ۳۲ مرکز توسط تیم‌های تولید محتوا دنبال می‌شود؛ در مرحله استانی هزار تیم شرکت‌کننده وجود داشتند که شامل ۴ هزار و ۱۰۰ شرکت‌کننده بود که نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشت.

دکتر معین، افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی حضور بانوان را ویژگی رویداد دانست و گفت: در بخش پویانمایی ۵۶۲ نفر، در بخش بازی‌های موبایلی ۲۲۸ و در بخش نرم‌ افزار ۱۳۵ نفر شرکت‌کننده وجود داشت.

وی در خصوص زمان و مکان این رویداد گفت: ۹ تا ۱۱ بهمن‌ماه این رویداد در سالن تخصصی تولید محتوای بسیج در لانه جاسوسی سابق با حضور ۱۱۸ تیم و ۶۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود که هرکدام از استعداد‌های درخشان کشور هستند.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور، گروه‌های حاضر در رویداد تولید محتوای بسیج را از متخصصین پویانمایی کشور دانست و گفت: ۴۱ تیم در حوزه پویانمایی، ۳۷ تیم در حوزه نرم‌افزار تلفن همراه و ۲۸ تیم تولیدکننده بازی‌های تلفن همراه خواهد بود.

دکتر معین، با اشاره به اینکه برگزاری این رویداد از ۴۸ ساعت به ۷۲ ساعت تغییریافته افزود: یک ورکشاپ آموزشی برای اعضای شرکت‌کننده در این رویداد قبل از زمان شروع مسابقه برگزار خواهد شد و همچنین بعدازاین رویداد هم حمایت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران حوزه بازی این افراد را به فضای کسب‌وکار دعوت می‌کنند.

وی افزود: مجموعه‌سازمان فضای مجازی برای پشتیبانی این افراد و اتصال آنها به مجموعه‌هایی که می‌توانند از ظرفیت آنان استفاده کنند فعالیت می‌کند. همچنین تعدادی از محصولات سال گذشته اعم از بازی و انیمیشن در افتتاحیه رویداد رونمایی می‌شوند.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور، گفت: این رویداد به یک اختتامیه بزرگ تبدیل شده است و پس از اتمام آن در روز ۱۲ بهمن در سالن پنج آذر سازمان بسیج مستضعفین با حضور بیش از هزار نفر فعالان مجازی برترین‌های این رویداد تجلیل می‌شوند همچنین چهره سال فضای مجازی نیز معرفی می‌شود.

دکتر معین، پیرامون شاخصه‌های انتخاب چهره فضای مجازی، افزود: چهره فضای مجازی از باب اثربخشی فرد در فضای مجازی و به چند روش رأی‌گیری نخبگانی از فضای مجازی و با نظر هیئت‌علمی این رویداد انتخاب می‌شود و از همه فعالان رسانه دعوت کرد تا در این رویداد حضور پیدا کنند و فعالیت جوانان نخبه حاضر در این رویداد را پوشش دهند.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج کشور، در پایان سخنان خود گفت: دشمنان نمی‌توانند دانش را تحریم کنند و اینگونه تحریم‌ها یک شوی تبلیغاتی محسوب نمی‌شود و اثری هم ندارد چون این دانش‌ها هرگز به آنان وابستگی نداشته است. یکی از دلایل اینگونه تحریم‌ها این است که حوزه تولیدات دیجیتال به نوعی فعالیت هسته‌ای فضای مجازی محسوب می‌شوند و آنها از پیشرفت‌های ما در این باره مثل پیشرفت در بحث انرژی هسته‌ای هراس دارند.گفتنی است، آیین اختتامیه مرحله نهایی چهارمین و بزرگترین رویداد ملی تولید محتوای دیجیتال کشور، روز ۱۲ بهمن ماه سالجاری، در سالن پنج آذر سازمان بسیج مستضعفین کشور و با حضور بیش از هزار نفر فعالان مجازی برگزار و برترین‌های این رویداد تجلیل می‌شوند. همچنین چهره سال فضای مجازی نیز معرفی می گردد.

خبرنگار: محمد رضایی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن