اخبار برگزیدهدین و اندیشهفرهنگ پایداریکانال نشست خبری

راهیان نور یک‌ حرکت عظیم فرهنگی در سطح کشور است

سرهنگ امیریان، در نشست خبری راهیان نور سال ۱۴۰۱ ، بیان کرد:

کوروش جم خبرنگار رسانه گزارش میدهد:

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم فرمودند برای اینکه آینده روشن ترسیم کنیم باید گذشته خود را بشناسیم و راهیان نور وسیله شناخت این گذشته و انتقال به نسل آینده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شبکه تصویری خبری ایران، نشست خبری راهیان نور سال ۱۴۰۱ ، صبح امروز دوشنبه ۱ اسفند، با حضور سرهنگ مهدی امیریان، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور و اصحاب رسانه، در سالن جلسات ساختمان مرکزی راهیان نور برگزار شد.

سرهنگ مهدی امیریان، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور

سرهنگ مهدی امیریان، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور، در ابتدای این نشست خبری گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم فرمودند برای اینکه آینده روشن ترسیم کنیم باید گذشته خود را بشناسیم و راهیان نور وسیله شناخت این گذشته و انتقال به نسل آینده است.

وی راهیان نور را یک‌ حرکت عظیم فرهنگی دانست و افزود: در راهیان نور اقشار به ویژه جوانان و خانواده‌ها حضور دارند‌ و به تبع آن، این عملیات فرهنگی جنبه‌های مختلفی دارد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور ابراز داشت: محدوده فعالیت این ستاد در حوزه سیاست‌گذاری هدایت و حمایت است که ۱۱ قرارگاه سپاه، بسیج، ارتش و فراجا اقدامات عملیاتی را انجام می‌دهند که  قرارگاه رسانه دانشجویی، دانش‌آموزی و بین‌الملل اقدامات اجرایی عملیاتی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: شبکه خادمین، مبلغین راویان و مؤسسات مردم نهاد کار خدمات‌رسانی در خور زائرین را برعهده دارند.

سرهنگ امیریان، با بیان اینکه ۶ هزار خادم خواهر و برادر در یادمان‌ها و محل‌های اسکان راهیان نور امسال حضور خواهند داشت، اظهار داشت: توانمندسازی‌ها صورت گرفته و راویان به صورت همراه در کاروان‌ها و استقراری در یادمان‌ها حضور دارند.

وی افزود: محدوده جغرافیای راهیان نور هفت استان است که در اسفندماه جاری استان‌های خوزستان و ایلام مقصد اصلی زائران خواهد بود.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور تصریح کرد: هر ساله ایام اوج اعلام می‌شد که از اواخر اسفند تا اواسط فروردین بود، امسال به دلیل تقارن با تعطیلات نوروز و ماه رمضان اوج راهیان نور از اول اسفند یعنی امروز تا سوم فروردین قرار داده شده است.

وی گفت: راهیان نور و یادمان‌ها در هیچ یک از روزهای سال تعطیل نیست، اما ایام اوج خدمات بهتری داده می‌شود. البته یادمان‌ها به فراخور روزهای جشن و ولادت برنامه‌های ویژه‌ای دارند.

سرهنگ امیریان با تأکید بر اینکه اولویت اصلی راهیان نور برگزاری سفری ایمن است، تصریح کرد: راهیان نور امن را محور امسال قرار دادیم و در این رابطه ۲ کمیته امنیتی و انتظامی و بهداشت و درمان تلاش می‌کنند راهیان‌نور ایمن را اجرا کنند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه شعار راهیان نور امسال «ما متحدیم» است، بیان داشت: یکی دیگر از اولویت‌های ما اعزام حداکثری است و تلاش داریم همه اقشار مردم با اولویت جوانان‌ و نوجوانان در این عملیات فرهنگی شرکت کنند.

عکس و خبر: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن